Liternictwo nagrobne

Nasz zakład kamieniarski specjalizuje się w nanoszeniu na kamienie nagrobne napisów w kilku wiodących technologiach. Zgodnie z życzeniem klienta tablicę nagrobną zdobimy literami piaskowanymi, kutymi bądź mocowanymi na tablicy.

Piaskowanie to jedna z najefektywniejszych technik nanoszenia na kamień napisów i zdobień. Technika ta sprawdza się również w przypadku innych powierzchni twardych, jak metal czy szkło. Polega na korelacji programu komputerowego z precyzyjnymi ploterami tnącymi.

Wysoka jakość powstałych napisów i grafik otwiera szerokie możliwości projektowe. Piaskowanie umożliwia uzyskanie efektu liter uzyskanych techniką kucia ręcznego. Dowolność wybarwienia napisów piaskowanych umożliwia pełną personalizację projektu zgodnie z preferencjami klienta. Istnieje możliwość pomalowania ich farbą w pożądanym odcieniu, a nawet pokrycia złotem. Niewątpliwie największym atutem wybory liternictwa piaskowanego jest relatywnie niewysoka cena ich wykonania, obszerny szablon czcionek i niezwykle precyzyjne wykończenie.
Liternictwo
Kujemy litery na miejscu

Liternictwo kute to najstarsza technika nanoszenia inskrypcji w kamieniarstwie tradycyjnym. Istnieje wiele znanych, historycznych monumentów z ręcznie wykutymi napisami. Jednocześnie jest to jedna z najdroższych technik nanoszenia napisów na kamień. Wymaga doskonałego warsztatu rzemieślniczego, jednak nieustannie docenia się ją z uwagi na spektakularne efekty. W odróżnieniu od tańszych, powszechnie stosowanych liter piaskowanych, technika kucia ręcznego wydobywa z napisów wyraźny, głęboki światłocień, charakteryzuje się wieczną trwałością i niespotykaną czytelnością.
Liternictwo
Liternictwo
Liternictwo